iegu na sercu chorego pacjenta. W rozwoju medycyny sercowo-naczyniowej ważnym badaniem jest podstawowe badanie ekg, które można wykonać nawet w zwykłej przychodni. Jest ono bardzo ważne, gdyż pozwala zauważyć ewentualne nieprawidłowości w pracy serca. Wówczas lekarz rodzinny skieruje pacjenta do kardiologa lub bezpośrednio do szpitala.
Badanie ekg stanowi niezawodne kryterium w
Dziś trudno nam sobie wyobrazić, jak wyglądałoby leczenie, gdyby nie było przeróżnych aparatów stosowanych do badań pacjentów, jak na przykład aparatu do wykonywania ekg. Medycyna w wielu przypadkach byłaby bezradna, gdyż kardiolog nie wiedziałby w czym dokładnie tkwi problem. A dzięki urządzeniom medycznym kardiolog wie, co nam dolega i wdraża właściwe leczenie. Badanie ekg stanowi niezawodne kryterium w rozpoznaniu choroby serca. W rozwoju historii ekg dużo zawdzięczamy odkryciom z dziedziny fizyki.
Kiedy idziemy do kardiologa?
O kardiologu w dwudziesty pierwszym wieku słyszy się często, bo choroby serca i choroby układu krążenia są dziś najczęściej spotykanymi dolegliwościami i przyczyną wielu zgonów. Dziś medycyna jest bardzo dobrze rozwinięta, lecz na nic zda się jej rozwój, gdy kardiolog widzi nas dopiero na intensywnej terapii. Bo zamiast wcześniej udać się do lekarza i wykonać badanie ekg oraz inne niezbędne badania wykonywane przy chorobach serca, to zazwyczaj wcześniej bagatelizujemy problem i dopiero do kardiologa wiezie nas pogotowie.