Co musisz wiedzieć o kardiologii? - zdrowie i uroda

Badania Holter cieszyn

Przed umówieniem terminu wizyty u konkretnego

Choroby serca zwykle diagnozowane są u osób w podeszłym wieku. Niekiedy wady serca są wrodzone i wymagają bacznej obserwacji i wizyt kontrolnych u specjalisty już od najmłodszych lat.
Często towarzyszą im

Co musisz wiedzieć o kardiologii? - zdrowie i uroda Badania Holter cieszyn
również inne choroby przewlekłe, jak na przykład niedoczynność tarczycy, miażdżyca bądź cukrzyca.
Doświadczony kardiolog po zdiagnozowaniu choroby zaleci odpowiednie leczenie, które ureguluje ciśnienie krwi i poprawi ogólne samopoczucie pacjenta.
Zazwyczaj w trakcie wizyty specjalista przeprowadza badanie ekg, które ma na celu określenie pracy serca. Jest to bardzo ważne i pomocne badanie, gdyż w szybki sposób pomaga wykryć nieprawidłowości.
Aby znaleźć najlepszego kardiologa w swojej okolicy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej.
W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie i konkretne hasło, na przykład poradnia kardiologiczna Trójmiasto bądź prywatna poradnia kardiologiczna Gdańsk.
W wynikach wyszukiwania pojawią się liczne oferty różnych placówek. Przed umówieniem terminu wizyty u konkretnego specjalisty warto zapoznać się z opiniami na temat wybranego lekarza, które zamieszczone zostały przez innych pacjentów.
Rzetelne informacje pomogą dokonać właściwego wyboru.
Koszt prywatnej wizyty mieści się najczęściej w przedziale od 100 do nawet 300 złotych. Cena uzależniona jest od rodzaju wizyty i dodatkowych przeprowadzonych badań.
Nie należy lekceważyć niepokojących objawów ze strony układu krwionośnego, gdyż konsekwencje zaniedbania mogą być bardzo poważne.


Niestety na termin wizyty w placówkach

Konieczność wykonania dokładnej diagnostyki serca lub układu krążenia, jak również podjęcia leczenia już wykrytej choroby jest wskazaniem do wizyty u kardiologa. Lekarz specjalizujący się w kardiologii często przyjmuje w przychodni lub szpitalu, może mieć też prywatny gabinet. Niestety, na termin wizyty w placówkach opieki zdrowotnej można dość długo czekać, jest to więc opcja głównie dla osób przewlekle chorych, umawiających się profilaktycznie i na kontrolę. W nagłych przypadkach lepiej zgłosić się na SOR bądź wybrać wizytę w prywatnym gabinecie.

W zależności od wyposażenia gabinetu lub całej placówki, pacjent ma różne możliwości - w niektórych zostanie tylko zbadany, w innych może liczyć na porady co do trybu życia i żywienia, w jeszcze innych wykonane zostaną podstawowe zabiegi lub te nieco bardziej zaawansowane. Można powiedzieć, że ekg lub holter są niemal standardem, jednak wszelkie zabiegi wymagające dłuższego pobytu związane są z udzieleniem skierowania na najbliższy oddział kardiologiczny.

W większości przypadków pojawienie się choroby serca nie jest punktem zwrotnym, a raczej powoli rozwijającym się procesem, dlatego też chorzy trafiają do kardiologa zbyt późno. Pierwszy okres leczenia jest skomplikowany i często to właśnie wtedy pacjent przebywa długo w szpitalu, poddawany jest różnym zabiegom - ma to na celu ustabilizowanie jego stanu zdrowia. Później z reguły nie wymaga już ciągłej terapii, ale co pewien czas powinien profilaktycznie odwiedzać kardiologa i wykonywać potrzebne badania.


Bardzo ważne jest również to co

Serce jest z całą pewnością jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Dlatego trzeba dbać o nie ze szczególną starannością. Oprócz regularnych ćwiczeń fizycznych i zdrowego odżywiania ważne jest, by utrzymywać odpowiednią masę ciała.


Istnieje wiele mniej lub bardziej znanych chorób układu krążenia. Wymienić można tutaj na przykład miażdżycę, choroby wsierdzia i osierdzia, lub chorobę niedokrwienną serca. Aby dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasze serce, trzeba zrobić badanie zwane EKG. Badanie to najczęściej przeprowadza i ocenia kardiolog. Dobry specjalista od razu wychwyci wszelkie nieprawidłowości w pracy narządu. Choroby serca często nie dają jednoznacznych objawów. W początkowej fazie mogą nawet nie zostać przez chorego zauważone. Ludzie mają również skłonność do bagatelizowania niektórych dolegliwości.


Jeżeli lekarz zdiagnozuje u nas chorobę serca, to trzeba koniecznie porzucić złe nawyki. Na pewno powinniśmy zaprzestać palenia tytoniu oraz papierosów elektronicznych. Należy zadbać o prawidłową masę ciała i regularnie uprawiać jakąś formę wysiłku fizycznego. Wskazane są długie spacery, pływanie i jazda na rowerze. Bardzo ważne jest również to, co jemy. Dla naszego serca korzystne będzie przestawienie się na dietę z mniejszą ilością czerwonego mięsa. Warzywa i owoce mają bardzo dużo witamin i innych mikroelementów, które poprawiają działanie całego organizmu. Tych produktów powinniśmy jeść zatem jak najwięcej. Najważniejsze to pamiętać, że nikt inny nie zadba o nasze zdrowie, musimy zrobić to sami.